Köpek Kulubesi seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi kulübenin boyutudur. Doğru bir şekilde boyutlandırılan kulübeler, köpeklerin konforlu bir şekilde konaklamasını sağlar. Köpek için faza büyük olan kulübelerin ısınması zor olur. Çünkü, kulübenin içini köpek, kendi nefesiyle ısıtır. Köpeğin kendi nefesiyle ısıtamadığı alanlarda kış aylarında üşümesi muhtemeldir. Kulübenin haddinden fazla küçük olması da köpeğin kulübe içinde sıkışmasına neden olur. Eğer yavru bir köpek aldıysanız ve ne kadar büyüyeceğini tahmin edemiyorsanız kulübe seçiminden önce köpeğin gelişimini tamamlamasını bekleyin. Bu süre içerisinde geçici barınma yöntemlerini kullanabilir veya köpeğinizin ev içerisinde konaklamasına izin vermelisiniz. Bu noktada unutmamanız gereken şey; bir kez ev içine alışan köpeğin dış mekanda mutsuz olacağıdır. Bu nedenle köpeğinizin boyutu için doğru ürün seçiminden önce geçici yöntemleri kullanmak veya standart ölçülerde bir Ahşap Köpek Kulubesi seçmek olacaktır. Farklı ırklar için farklı boyutlarda üretilen köpek kulübeleri, belirli standartlarda üretilerek her köpek için uygun barınma koşullarının oluşmasına yardımcı olur. Köpek kulübesi üreten firmalar, aynı zamanda Ahşap Çocuk Oyun Evi üretimi de yapar. Oyun evlerinde kullanılan kaliteli ahşap kulübelerde de kullanılabilir.

Köpek Kulübelerinin Büyüklüğü Nasıl Olmalı?

Köpek kulübelerinin büyüklüğü her bir köpeğin boyutuna uygun olmalıdır. Hava kesme perdeleri ile büyük köpek kulübelerinin ısınma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Kapısı ve penceresi olan köpek kulübeleri de köpekleri dört mevsim boyunca çevresel koşulların olumsuz etkisinden korur. Geriye sadece köpeğin sıkışmayacağı ölçülerde bir Köpek Kulubesi seçimi kalır. Bunun için dikkat etmeniz gereken şeyler köpeğinizin omuz yüksekliği, toplam yüksekliği ve enidir. Kulübenin giriş kapısının genişliği köpeğin eninden daha küçük olmamalıdır. Köpeğinizin ileride kilo alabileceğini unutmayarak en ölçülerinden daha geniş boyuttaki kulübeleri tercih edebilirsiniz. Köpeğin omuz yüksekliği de giriş kapısı yüksekliği ile paralel olmalıdır. Köpeğin başını eğdiğinde rahatlıkla geçebileceği kapılı kulübeler tercih edilmelidir. Köpek kulübesi tercihinde bulunmak isteyenler köpeğin toplam yüksekliğini de göz ardı etmemelidir. Köpeğin başından aşağı olan yükseklik, kulübenin yüksekliği ile paralel olmalıdır. Köpek, kulübe içerisinde rahatlıkla ayağa kalkabilmelidir. Bu nedenle ideal kulübe ölçüsü için rakamsal net bir değer vermek doğru değildir. Kulübelerin ölçüleri her bir köpek için farklı olabilir. Bunun yanı sıra, standart boyuttaki kulübeler de mevcuttur.

Standart Boydaki Köpek Kulübeleri

Standart boyuta sahip olan köpek kulübeleri, farklı ırklardaki köpekler için özel olarak üretilir. Köpekler küçük ırk, orta ırk ve büyük ırk olmak üzere üçe ayrılır. Ekstrem bir durum olmadığı sürece bu ırkların ulaşabileceği maksimum boyut bellidir. Standart boyuttaki Ahşap Köpek Kulubesi modelleri bu boyutlar göz önüne alınarak yapılır. Böylece standart boyutta kulübe satın almak isteyenler, köpeklerinin kulübeye sığıp sığmayacağını düşünmeden tercihte bulunabilirler. Köpek kulübeleri, birinci sınıf ahşaptan üretilir. Bu sayede yaz kış korunaklı bir yapıya sahip olur. Yalıtımsız karkas sisteminden üretilen kulübeler için ek ahşap ve taş yünü gibi yalıtım malzemeleriyle üretim yapmak mümkün hale gelir. Köpek kulübeleri demonte olarak gönderilir. Bu sayede her kapıdan ve pencereden rahatlıkla geçer. Kulübeyi evinizin arka bahçesine kurdurmak istiyorsanız veya terasınız için köpeğinize bir yer ayarladıysanız sorun etmenize gerek yok. Üretim firmasının uzman ekibi son derece profesyonel bir şekilde dakikalar içerisinde kulübenin montajını tamamlıyor. Türkiye’nin neresinde olursanız olun kapınıza kadar teslim edilen kulübeler, köpeğiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Onun da Bir Yuvası Olsun

Köpekler sahiplerini her koşulda severler. Onların sevgisine nail olabilmek için huzurlu bir yuva oluşturabilirsiniz. Köpeğinizin içinde rahatça hareket edebileceği, konforla konaklayabileceği, verandasında güneşlenebileceği ve yağmur yağdığında çamur içinde kalmasını engelleyen köpek kulübeleri ile onlara mutluluğu armağan edebilirsiniz. Kapılı ve pencereli kulübeler sayesinde ekstra hava perdesi için bütçe ayırmak zorunda da kalmazsınız. Kurumsal üretim firması sadece köpek kulübesi değil, Ahşap Çocuk Oyun Evi gibi birçok doğal ürün üretiminde bulunduğu için yıllar içerisinde alanında uzmanlaşmış. Bu nedenle çocuklar için verdiği önemin aynısını en sadık dostlarınız için de veriyor. Onların da ailenizin asli üyesi olduğu bilincinde olan firma, istediğiniz renkte seçebileceğiniz çatı sistemleri sayesinde de kulübeye ayrı bir hava katıyor. Ahşap koruyucu dış cephe boyası ile boyanan ürünlerin çatısı OSB levha ve shingele ile oluşturuluyor. Gerçek bir yuvayı andıran görüntüleri ile dekoratif olarak da şık duran kulübeler köpeğinizin içinden hiç çıkmak istemeyecekleri konfor alanları olmaya aday. Her bir köpek için özel olarak üretilen kulübelerin iki bölmeli olanları da vardır.